2004'te Hint Okyanusu'nda meydana gelen deprem ve tsunamide 230 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği doğa felaketinin bir benzerinin Asya'da yaşanacağını söyleyen Baba Vanga'nın kehanetleri bunlarla da bitmedi.Bulgar Kahin Baba Vanga, dünyada büyük bir deprem beklendiğini iddia eden kahinlerden biri.Baba Vanga gibi yakından takip edilen ve tüm dünyanın söylediklerine göre önlem alınmaya çalıştığı kahinlerden biri olan Nostradamus 2019 kehanetleri ortaya çıktı. Nostradamus'un 2019 kehanetleri arasında en çok dikkat çeken ise Türkiye ile ilgili olanlar oldu. Nostradamus'un 2019 kehanetlerine göre Türkiye ile Yunanistan arasında savaş çıkacak, ölümcül depremler meydana gelecek.

Nostradamus'un söylediklerine bu denli kulak verilmesinin nedeni ise yaptığı tahminlerden bazılarının önceden gerçekleşmiş olması. Ünlü kahin Nostradamus'un Türkiye ile ilgili kehanetleri Yüzyıllar isimli kitabındaki bölümlerin yeniden okunmaya başlanmasıyla ortaya çıktı. Bunlardan en dikkat çekeni ise son günlerde Türkiye'nin gündeminde olan deprem ile ilgili olanlar oldu.Endonezya'da meydana gelen depremler sonrası uzmanlar 'kehanet doğru mu olacak' tartışması başladı. Ancak kehanetler İngiliz uzmanları ikiye bölmüş durumda. Zira uzmanlar depremlerle ilgili Nostradamus'un Yüzyıllar adlı kitabındaki bölümleri farklı şekillerde yorumluyorlar.Deprem olacağı kehanetine karşı çıkan bir isim Fransız uzman Fontbrune. Fontrune'ye göre Nostradamus'ın deprem kehaneti çoktan gerçekleşti. Kitabın üçüncü cildindeki Türkiye depremi kehaneti Gölcük depremiydi ve yeni bir deprem olmayacak. Ancak kehaneti farklı yorumlayanlar için durum daha korkutucu. Bir dizi uzmana göre Nostradamus'un kehaneti henüz gerçekleşmedi yakın bir gelecekte bir deprem olacak.

Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin olan Nostradamus'un Türkiye kehanetleri depremle de sınırlı değil. Deprem ve savaş Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune'ye göre, Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52'nci dörtlüğünde geçiyor:Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes denizde boğulacak, yiğit şampiyonlar savaşa girecek.Fontbrune'un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye'ye karşı yola çıkacak. Ardından iki ülke askeri savaşa girecek Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor.

Mars, Merkür ve Ay bir araya gelecek, Güney'de korkunç bir kuraklık görülecek Asya'nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes'te karışıklık.Nostradamus'un kehanetleri sadece Türkiye ile sınırlı değil. İşte Nostradamus'un tüm kehanetleri.Dünyaca ünlü Fransız kahin Nostradamus 1566 yılında yaşamını yitirdi.Hitler'in yükselişini ve 11 Eylül saldırıları gibi çok sayıda önemli gelişmeyi doğru tahmin ettiği söylenen Nostradamus'un geleceğe dair öngörüleri merakla takip ediliyor.Nostradamus'a göre 2046 yılına kadar Dünya üzerinde kaos ve husursuzluk hakim olacak.Orta Doğu'da terör ve aşırıcılık hat safhaya ulaşacak.Bilim insanları, insanların 200 yıl yaşamasına imkan sunacak yeni bir ilaç geliştirecek.ABD'de çok şiddetli bir deprem meydana gelecek.Nostradamus'un insanların hayvanlarla konuşabilmesini sağlayacak ilginç bir kehaneti de bulunuyor.Çok sayıda uzman, Nostradamus'un kehanetlerinin genel olarak doğru çıkmadığını söylüyor.

Bulgaristan'ın küçük bir köyünden çıkıp, söyledikleri ile dünyayı etkileyen bir kadın. Ne dediyse çıkan ve dedikleri doğru olmaya devam ederse sonumuzun pek hayırlı olmayacağı açık olan bir kadın, Baba Vanga. Bu zamana kadar kehanetlerinin yüzde 85'nin tuttuğu belirtiliyor.Şimdiye kadar 11 Eylül saldırıları, Prenses Diana'nın ölümü, Arap Baharı DEAŞ ve Brexit gibi bir çok konuda yaptığı kehanetler çıkmıştı.Gözleri görmeyen ünlü kahin Baba Vanga'nın 2019 yılına dair tahminleri ortaya çıktı. Baba Vanga'nın 2019 kehanetleri, dünyanın kelimenin tam manasıyla kaynayacağını gösteriyor.Gözleri görmeyen Bulgar kahin, yeni yılda mega tsunami bekliyor.2004 yılında 230 binden fazla insanı öldüren tsunamiyi bilen Balkanların Nostradamus'u, yeni tsunami dalgalarının da Asya'yı vuracağını söylüyor.Baba Vanga, Rusya'ya bir meteor düşeceğini tahmin ediyor.Rusya lideri Vladimir Putin, bir suikaste hedef olacak.Putin'in yanında çalışan güvenlik ekibi içerisinden denenecek suikast başarısız olacak.Kör kahinin bir diğer ürküten tahmini, Avrupa'nın ekonomik çöküşü oldu.

Baba Vanga, ayrıca ABD Başkanı Donald Trump'ın gizemli bir hastalığa yakalanacağını söylüyor.Hastalık sonunda Trump beyin travması geçirecek ve artık kulakları duymayacak.Baba Vanga 1996 yılında hayatını kaybetse de, gelecekle ilgili öngörüleri takip ediliyor.Şimdiye kadar bildiklerinin listesi çok uzun.II. Dünya Savaşı'nın sonucu.Sovyetler Birliği'nin Prag'ı işgali.Kursk'ta Rus denizaltısının batması.2001 yılında gerçekleşen İkiz Kuleler saldırıları.2004'ün sonlarındaki büyük deprem ve peşinden gelen tsunami.Barack Obama'nın ABD Başkanı seçilmesi.Arap Baharı'nın başlaması.1996 yılında hayatını kaybeden Baba Vanga, 51'inci yüzyılda Dünya'nın sonunun geleceğini tahmin etmişti. 11 Eylül saldırısı ve Rusya'nın Gürcistan'ı işgali gibi önemli olayları öngördüğü söylenen görme engelli Bulgar kahin Baba Vanga (Vanga Nine), ardında bıraktığı felaket senaryolarıyla aramızdan ayrıldı.

Yaşadığı dönemde Bulgar yönetiminin üst düzey yöneticileri tarafından danışılan Baba Vanga yaptığı kehanetlerle dünya çapında ünlenmişti. Vanga'nın bundan sonraki yıllar için öngördükleri hiç de iç açıcı değil.Kutuptaki buzullar eridikçe yerkürenin su seviyesi artacak.Dünya ekonomisi çok iyi durumda olacak. Müslümanlar Avrupa'nın hakimi olacak.Tüm vücut organları yeniden üretilip çoğaltılabilecek. Hastalanan organın yerine yenisinin konması en çok kullanılan ve en basit tedavi yöntemi olacak.A.B.D, Müslümanların kontrolü altındaki Roma'ya karşı iklim değiştiren bir silah kullanacak. Bunun sonucunda sıcaklıkta ani ve keskin bir düşüş yaşanacak.Sınıfsız bir toplum düzeni sunan Komünizm tüm dünyaya hakim olacak.Doğa yeniden canlanacak.İnsanların saniyeler için yaşlanmasına sebep olan yeni bir hastalık türeyecek.Hızlı yaşlanma hastalığı tedavi edilecek.İnsan yapımı yapay bir güneş Dünya'nın karanlık yüzünü aydınlatmada kullanılacak.İnsanlar, androide benzer yaşayan robotlara dönüşecek.

Küçük ülkeler arası savaşlar olacak. Büyük ülkeler tüm bunların dışında kalacak.Macaristan, uzaydan sinyaller alacak.Uzaylıların yardımıyla su altında medeniyetler kurulacak.Hayvanlar yarı insan haline dönüşecek.Yeni bir din ortaya çıkacak.Büyük bir kuraklık yaşanacak.Mars gezenindeki bir koloni nükleer güç haline gelecek ve Dünya'dan bağımsızlığını talep edecek.İki volkanik patlama başarılı bir şekilde durdurulacak.Deniz kolonilerinin enerji ve yiyecek sorunu kalmayacak.Asya ve Avrupa ırkları tamamen birbirine karışacak.Savaş yüzünden Kuzey Yarımküre'de oluşan radyoaktif kalıntılar, hayvan ve bitkilerin yok olmasına neden olacak. Nükleer savaştan canlı çıkan Avrupalılar ise Müslümanlar tarafından başlatılacak kimyasal saldırıyla karşı karşıya kalacaklar.Güneş'teki termonükleer reaksiyonların yavaşlaması sonucu hava sıcaklığı düşecek.Dünya dışı yaşam arayışında insanlar korkunç bir şeyle karşılaşacaklar.Bir uzay gemisi Dünya'ya yeni bir hastalık getirecek.Gezegenlerin yörüngeleri kademeli olarak değişecek. Yaklaşan bir kuyruklu yıldız Mars gezegenini tehdit edecek.Fizik kuralları değişecek.Beyaz, siyah ve sarı ırkların bileşiminden tek bir melez ırk doğacak.Hiçten enerji üretilecek -büyük olasılıkla hava boşluğu veya kara delikten.Zamanda yolculuk yapılacak. Uzaylılarla bağlantı kurulacak.Güneş daha da soğuyacak. Güneş'i ısıtmak için girişimlerde bulunulacak.

Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Email
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.